Puan Hesaplama

Anasayfa » Puan Hesaplama

DGS-ALES-KPSS Puan Hesaplama

Aşağıdaki DGS-ALES-KPSS puan hesaplama aracını kullanarak puanını hesaplamak istediğiniz sınavı seçmeniz yeterlidir. Bu hesaplama araçlarına sınav türüne göre farklı veriler girmek gerekmektedir. OBP (Okul Başarı Puanı)nız olmadan sağlıklı bir hesaplama yapamazsınız.

DGS Puan Hesaplama

DGS puanınızı hesaplamak için katsayı puanı, sınav sistemi, sayısal ve sözel olarak doğru ve yanlış soru adedi (sayısal ve sözel olarak toplamda 120 soru mevcuttur), önlisans başarı puanı (en az 40, en çok 80) bilgilerini bilmeniz gerekmektedir. Daha önceden DGS sınavı sonucunda bir programa yerleştirildiyseniz bununla ilgili işaretleyeceğiniz bir kutucuk bulunmaktadır. Bu bilgileri doğru girdikten sonra hesapla butonuna tıklayarak puanınızı hesaplayabilirsiniz.

ALES Puan Hesaplama

ALES puanınızı hesaplamak için katsayı puanı, sayısal-1 testi, sayısal-2 testi, sözel-1 testi ve sözel-2 testine ait doğru ve yanlış adet bilgilerini bilmeniz gerekmektedir. Bu bilgileri doğru girdikten sonra hesapla butonuna tıklayarak puanınızı hesaplayabilirsiniz.

KPSS Puan Hesaplama

KPSS puanınızı hesaplamak için puan türü(lisans, öğretmenlik, önlisans, ortaöğretim ve din hizmetleri), varsa YDS puanı, genel yetenek, genel kültür, eğitim bilimleri, hukuk, iktisat, işletme, maliye, muhasebe, çalışma ekonomisi, istatistik, kamu yönetimi ve uluslararası ilişkiler testine ait doğru ve yanlış adet bilgilerini bilmeniz gerekmektedir. Bu bilgileri doğru girdikten sonra hesapla butonuna tıklayarak puanınızı hesaplayabilirsiniz.

Whatsapp
Mustafa TOPAL
Mustafa TOPAL
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?