En İyi Matematik Hocası Nasıl Bulunur

En İyi Matematik Hocası Nasıl Bulunur

En İyi Matematik Hocası Nasıl Bulunur

En İyi Matematik Hocası

Merhaba sevgili öğrenciler, bu yazımızda size başarı yolunu sizinle beraber yürüyecek, tökezlediğinizde kolunuzdan tutacak En iyi Matematik Hocası Nasıl Bulunur nasıl bulunur, bunu anlatacağız. Yazımızı bitirdiğinizde, matematik öğrenme yolunda size eşlik edecek, sizi seven, size destek olan, matematik bilgisini size anlaşılır bir şekilde aktaran bir hocanın özelliklerini öğrenmiş olacak ve doğru seçim yapabileceksiniz.

En iyi Matematik Hocası Nasıl Bulunur

Matematik hocası sizi başarıya götürür.

Herkesin kabullendiği bir gerçek; “Matematik zordur.” Çocukluğumuzda en sık karşılaştığımız soru ise: “Matematik kaç?”dır. O an, iyi, der, geçiştirirsiniz belki fakat asıl sorulması gereken soru “Hocanı seviyor musun?”dur. Zoru sevdiren, başarıya giden yolda size eşlik eden matematik hocası, o dersi sevmenin ilk adımıdır.
Ancak Türk eğitim sistemi, maalesef ezbere dayalı ve öğrenciler, ilköğretim 1. Sınıftan, 12. sınıfa hatta okul bittiğinde bile, iş başvurularında geçerli olan ALES, DGS, KPSS, YÖS, YKS, sınavlarına girmek için sürekli sevmedikleri derslerle yüzleşmek zorunda kalıyorlar. Bu yüzden Matematik hayattır! En İyi Matematik Hocası Nasıl Bulunur

Matematik hocası önemlidir. İşe matematiği severek başlamamız gerek. Peki, nasıl seveceğiz? Milli eğitimde çalıştığım dönemlerde, müdürümüz bize hep şunu derdi; “Öğrencilerin matematik dersini sevmesi için matematik hocası onlara insaflı davranmalı. Bu çocuklar bilgiye aç, bu çocukları bilgiyle yormayın, önce denklem öğretin, eğer denklem öğretirseniz göreceksiniz, matematik onun için daha da kolaylaşacaktır.” En İyi Matematik Hocası Nasıl Bulunur

Hocayı sevin, hoca da sizi sevsin

Matematik hocası dediğin, Vicdan ve Empati sahibi olmalı

Peki, hocayı sevmek nasıl olacak, matematik hocası nasıl sevilir? Öncelikle iyi bir öğretmen vicdan sahibi olmalı ve sürekli empati kurmalıdır, yani öğrencinin içinde bulunduğu hayat durumuna göre, ona yol çizmesi ve sanki onun yerindeymiş gibi hareket etmelidir. Ayrıca, ders esnasında öğrenciyi boğmamalı, onun sevdiği ve çözebildiği soru tarzlarını öğrenciye çözdürerek motivasyonunu artırmalıdır. “En iyi hoca göbeğini kaşıyan hocadır.”, yani ders esnasında kalemi öğrenciye veren, soruları onun çözebilmesini sağlayan ve öğrenciyi takip edendir. En iyi hoca soru çözen değil, çözdüren hocadır.

Matematik özel ders kimden alınır?

Sonuç olarak, konu matematik hocası olduğunda mutlaka referanslara dikkat edin. Daha önce o hocanın ders verdiği insanların yorumlarını okuyun. Gerekirse onlara ulaşın ve hoca hakkında bilgi sahibi olun. Ayrıca ilk ders çok önemlidir, ilk derse geldiğinde samimiyetini ve sıcaklığını mutlaka ölçün.

Detaylı bilgi ve iletişim için tıklayınız

Ayrıca ozelders.com sitesindeki profilime de bakabilirsiniz.

Mustafa Hoca, 15 yıldır Matematiğin içerisinde olan uzman bir öğretmendir. 6 yılını kesintisiz olarak Milli Eğitim’de geçirmiş, daha sonrasında çeşitli dershanelerde ve derneklerde Matematik eğitimi vermiştir. Ayrıca 2015 yılında, 120 saatlik Eğitim Koçluğu Sertifikası da almıştır. Matematik dersi vermenin yanı sıra, öğrencilerine eğitim koçluğu da yapmaktadır. Tüm bunların yanı sıra, Mustafa Hoca evli ve bir çocuk babasıdır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir