Ceyda

Ben 2 yıllık bir bölümden mezun olalı 6 yıl oldu liseyi meslek lisesinde okuduğum için matematiğim yok denecek kadar azdı. Dikey Geçiş Sınavı ile mimarlık bölümüne girmeye karar verdim. Ve bunun için çok araştırma yaparak DGS de adını duyurmuş bir dershaneye yazıldım. 10  ay boyunca aktif bir şekilde dershaneye devam ettim. Ama üzülerek söylüyorum sınavı kazanamadım.

Bu sene 2015 yılının son aylarında DGS için tekrar şansımı denemek istedim ve tekrar aynı dershane için görüştüm. Ama arkadaşımın ısrarlarına dayanamadım ve  Mustafa hoca ile tanıştık. aslında hiç özel ders almamıştım ve nasıl olacağı konusunda hiçbir fikrim yoktu. ilk dersimizi yaptıktan sonra yoluma Mustafa hoca ile devam etmeye karar verdim. Çünkü daha önce hiç özel ders almadığımdan dershane ile özel ders arasında dağlar kadar fark olduğunu anladım 30 kişinin olduğu bir sınıfta ders dinlemekle birebir olarak ders dinlemek çok farklıymış Mustafa hoca konuları çok akıcı ve pratik yollarla anlattı.

Bir kaç gün önce evde eşimle konuşurken dedim ki ben gerçekten geçen sene dershaneye boşu boşuna gitmişim dedim. Bunları neden yazdım; benim gibi daha önce dershaneye gitmemiş, hiç matematik özel ders almamış arkadaşlar varsa dershane için zamanlarını boşa harcamasınlar. Mustafa hoca dersi öğrencinin seviyesine inerek anlatan kendine göre pratik yollar bulan bunu öğrenciye aşılayan  ve en önemlisi öğrencinin seviyesini bile bile öğrenciyi boş vaatlerle oyalamayan sıkıldığında bunu anlayıp espriler yapan, anladım deyip kafanı salladığında ama aslında anlamadığını gözünden anlayan hem arkadaş hem öğretmen olabilen birisi ve en önemlisi güvenilir biri olması. Önerim tercihinizi Mustafa Hocadan yana kullanmanızdır. Zaten ilk derste farkı anlayıp  frekansınızın uyuşacağından eminim.