TYT Temel Yetenek Testi Matematik Özel Ders

TYT Temel Yetenek Testi Matematik Özel Ders ile Eski sistemde YGS olarak adlandırılan sınav sisteminin yeni adı YKS yani Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı olmuştur. Bu sınav Cumartesi sabah ve Cumartesi Öğleden sonra uygulanmaktadır.

Cumartesi sabah oturumu Üniversite sınavlarına hazırlanan her öğrencinin girmesi zorunlu olan bir sınavdır, eğer öğrenci önlisans programlarını tercih edecekse cumartesi sabah oturumu yeterli olacaktır. Fakat 4 yıllık dediğimiz lisans programlarını tercih edecekse, cumartesi öğleden sonra oturumlarına da girmesi gerekmektedir.

Öğrenci, hangi bölümü tercih ederse etsin TYT yani Cumartesi sabah oturumuna girmesi ve matematik testini cevaplaması gerekmektedir. 4 yıllık arkeoloji ya da tarih bölümü okumak istese bile matematik ve türkçe testlerini yapması zorunludur. TYT nin sınav puanındaki etkisi tüm sınavların Yüzde 40 ını oluşturmaktadır.

TYT Temel Yetenek Testi Matematik Özel Ders ile hiç matematiği olmayan öğrencilere, öncelikle sıfır matematik verilmekte daha sonra temel matematiğe giriş yapılmaktadır. Ayrıca Türkiye’nin neresinde olursanız olun özel dersi online olarak da yapabilme imkanına sahibiz. Bunun için online matematik özel ders sayfamızı inceleyebilirsiniz.

TYT Temel Yetenek Testi Nasıl Uygulanacak?

TYT Temel Yetenek Testi Matematik Özel Ders Temel Matematik yani YGS’de sorulan sorular kısmını kapsamaktadır. Fakat tahminimce sözel öğrenciler düşünülerek YGS’den biraz kolay sorulabilir diye düşünmekteyiz ama sınav yapılmadan bunu göremeyiz bilemeyiz.

TYT Temel Yetenek Testi Matematik Özel Ders öğrencilerimden 200 puanın üzerini hedeflemekte ve 200 puan bir sonraki yıl yapılacak sınavda geçerli olduğu için çalışma süreçlerini iki yıla yaymakta. İlk sene sadece TYT’de 200ün üzerinde puan hedefleyip gelecek senede cumartesi öğleden sonra sınavlarına hazırlanabilmektedir tabi tercih sizin.

Daha detaylı bilgi için iletişime geçminizi tavsiye ederiz.

Buradan da ozelders.com’daki profilime ulaşabilir, yorumları okuyabilirsiniz.