matematik-ozel-ders

Matematik Özel Ders

Matematik Özel Ders uzmanı Mustafa Hoca’dan YGS-LYS-TEOG-DGS-ALES-YÖS ilköğretim ve lise okula takviye Matematik Özel Dersleri

“Matematiği herkes öğrenebilir, yeter ki isteyin!”

15 yıldır Matematik hayatımın bir parçası haline geldi.  İnsanlar bana özel ders için ulaştıklarında hep şu tür söylemlerle karşı karşıya kalıyorum: “Hocam bizim çocuk matematiği sevmiyor.”, “Yıllardır dershaneye gidiyorum ama matematikte bir türlü başarılı olamadım.”, “Daha evvel de Matematik Özel Ders aldım ancak yine de matematiği yapamıyorum.”

Gelin, neden başaramadığınızı ve nasıl başarabileceğinizi konuşalım. Sorunu en temelinden çözelim. Birlikte çalışacağımız süre boyunca alacağınızın Matematik Özel Ders eğitimin kalitesinden de şüpheniz olmasın! Unutmayın ki matematik alanında profesyonel bir eğitmenden ders alacaksınız.  Birlikte yapacağımız dersin farkını daha ilk derste anlayacaksınız!

Matematik Özel Derste Tecrübe

15 Yıldır Eğitimin içindeyim ders anlatırken bu tecrübe ışığında bir çok farklı metotlar geliştirdim. Öğrenciler soruları daha kolay nasıl çözerler ve nasıl matematiksel düşünürler sorularının cevabı için çok çaba harcadım. ve her konu için kendime has metotlar geliştirdim. Her öğrenci bana bir şey kattı. Matematik Özel Ders aldığınızda bu tecrübeyi hissedeceksiniz. Ayrıca öğrenciye Matematik Özel Ders yanında eğitim koçluğu tercih danışmanlığı da yapmaktayım.

  • İlköğretim 2.sınıftan, 12. Sınıfa dek tüm konular Milli Eğitim Bakanlığı müfredatının çizgisinde, okula takviye niteliğinde, konunun öğrenilmesi amaçlı işlenmektedir.
  • YÖS Matematik Özel Derslerimde  Matematik 1, Matematik 2, Geometri ve IQ olarak konular bölünüp, öğrenci ile bu üç alanda çalışılacaktır.
  • TEOG Matematik Özel Ders için Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına göre çalışılacaktır. Öğrencilerin TEOG için derslere erken başlamalarında fayda vardır. Son aylara kalındığında konular yetişmeyebilir.
  • YGS ve LYS Matematik Özel Ders’leri tamamen ÖSYM sistemine göre işlenmektedir. 11.sınıftan 12.sınıfa geçerken, yaz tatilinde matematik konularının tamamı bitirilmektedir. Çünkü YGS’nin ardından LYS için 3 aylık, dar bir süreç kalıyor. YGS önceden halledilerek, LYS için zaman bırakılmaktadır.
  • DGS-ALES-KPSS Matematik Özel Ders’leri de tamamen ÖSYM’nin soru tarzına yönelik işlenecek, ayrıca soru çözüm taktikleri verilecektir.

Matematik Özel Ders almak için bir çok hoca seçeneğiniz bulunmaktadır. İçlerinden doğru hocayı seçmek çok önemli çünkü size gelecek hoca öğrencinizle ve sizinle uyum sağlaması gerekir. Zaten bu durum ilk ders yapıldığında kolaylıkla anlaşılacaktır. Derslerde öğrencinin testlerinin tamamını öğretmen çözüyorsa bu işte bir yanlışlık vardır. Çünkü en iyi öğretmen çözen değil çözdürendir. Yani ben derslerimde kalemi mümkün olduğunca öğrencinin elinde olacak şekilde planlarım öğretmen sadece konuyu anlatacak ve bir kaç soru çözecek gerisini öğrenci halledecektir. Ben derslerimde bu konuya hep dikkat ettim. Bazen veliler öğrencilerinin ödevi olduğunu ve benim çözmemi istiyorlar. Malesef size bu konu hakkında yardımcı olamayacağım ben çözdüren tarafım unutmayın sadece nasıl yapacağınızı gösteririm esas olan da bu öğretmen ödevleri yaparsa öğrenci nasıl öğrenecek?

Daha detaylı bilgi ve Matematik Özel Ders için buradan iletişime geçebilirsiniz.

Buradan da ozelders.com’daki profilime ulaşabilir, yorumları okuyabilirsiniz.