Neden Özel Ders Almalıyım

Neden Özel Ders Almalıyım

Neden Özel Ders Almalıyım

Özel Ders Almanın Gerekliliği

Neden Özel Ders Almalıyım Matematik dersi, ilköğretim çağlarından bu yana çoğu öğrenci için sıkıntılıdır. Bu süreçte ne kadar erken davranılırsa, ilerisi için o kadar önemli bir adım atmış olursunuz. İlköğretim çağlarında özellikle ilköğretim 2. sınıf ile 4. sınıf arasında alınacak takviye matematik dersinin, öğrencinin tüm eğitim hayatı boyunca matematikte başarılı olmasını ve matematiği sevmesini sağlayacaktır.

Özel Dersin Önemi

Özel dersin önemi son yıllarda daha da artmıştır. Ben bile 1999-2000 yıllarında matematik dersinden özel ders aldım. Özel dersin öğrenciye pozitif yöndeki katkısı yadsınamaz. Şunu bilmelisiniz ki özel dersler sadece sınav kazanmak ya da okul derslerine katkı sağlamak amacıyla değildir. Neden Özel Ders Almalıyım çünkü İyi bir eğitimci öğrenciyi hayata hazırlar. Bizler bu konuda çok titiz çalışmaktayız. Öğrenciye nasıl daha faydalı oluruz sorusunu hergün kendimize sormaktayız ve hergün kendimiz güncellemekten ve öğrenciye daha fazla katkı sağlamaktan memnuniyet duyuyoruz. Ayrıca özel ders hocasını titizlikle seçmeniz sizin açınızdan çok önemlidir. Derslere başlamadan önce hoca ile tanışmanız ve öğrencinize katkıları hakkında konuşmaktan çekinmeyiniz. Bu konuda atacağınız her adımın önemi çok fazladır. İletişim kurduğunuz bir hocanın size şöyle başarılı oluruz böyle başarılı oluruz gibi sözler vermesi çok önemli değildir. Zaten zaman içinde bunu göreceksiniz.

İlköğretim döneminde haftada bir düzenli olarak alınacak takviye ders, ileriki Lise Hazırlık, LGS, YKS-TYT-AYT, KPSS, ALES, DGS, YÖS vs dönemlerinde alınacak takviye derslerden yüz kat daha değerlidir. Yaş ne kadar küçükse verinin bilinçaltına işlenmesi o kadar kolaydır. Sınav dönemlerinde Neden Özel Ders Almalıyım sorusuna cevap aramak için öğrenciler ya da veliler, sınava 1 ay kala arıyorlar. Diyorlar ki “Hocam sıkıştırılmış ders yapalım haftada en az 4-5 gün gelebilir misiniz” diyorlar bende maalesef gelemem yanıtını veriyorum.

Benim için haftada 4-5 gün ders, iyi bir gelir kaynağı olmasına rağmen dersi reddetme sebebimdir. Çünkü matematik öyle 1  ay kala hallolacak bir ders olmayışındandır. Çünkü matematik zaman, sabır ve düzenlilik ister bu üçü bir arada olur ve hocanız da iyi olursa matematik tadından yenmez olur.

Referanslarımız sayfasına göz atabilirsiniz

Sorularınıza cevap bulamadıysanız iletişime geçebilirsiniz.

Buradan da ozelders.com’daki profilime ulaşabilir, yorumları okuyabilirsiniz.

Neden Özel Ders Almalıyım
5 (100%) 5 oy verildi
Mustafa Hoca, 15 yıldır Matematiğin içerisinde olan uzman bir öğretmendir. 6 yılını kesintisiz olarak Milli Eğitim’de geçirmiş, daha sonrasında çeşitli dershanelerde ve derneklerde Matematik eğitimi vermiştir. Ayrıca 2015 yılında, 120 saatlik Eğitim Koçluğu Sertifikası da almıştır. Matematik dersi vermenin yanı sıra, öğrencilerine eğitim koçluğu da yapmaktadır. Tüm bunların yanı sıra, Mustafa Hoca evli ve bir çocuk babasıdır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir